2006 2007-01-02


Brasilian Open, Brasil, Open Class, Luiz Niemeyer, Combat L - I
Brasilian Open, Brasil, Advanced class, Cesar Torres, Combat L - I
Brasilian Open, Brasil, Advanced class, Marcelo Moicano, Combat L - II
Xceara 2006, Brasil, Fabien Agenes, Combat L - I
Xceara 2006, Brasil, Marcelo Moicano, Combat L - II
Mt.Ikeda Cup, Japan, Yoshikatu Tonomura, Combat L-12 - I
German Open, Germany, Combat L - II
East Coast Open, USA, Sport class, John Simon, Discus - I
East Coast Open, USA, Sport class, JD Guillemette, Discus - II
Pre World Championship (Big Spring), USA, Sport class, John Simon, Discus - I
Pre World Championship (Big Spring), USA, Sport class, JD Guillemette, Discus - II
Pre World Championship (Big Spring), USA, Sport class, Adrian Van Der Reit, Discus - III
Russian Open, Russia, Artur Dzamihov, Combat L - I
Russian Open, Russia, Vladimir Leuskov, Combat L - II
Russian Open, Russia, Vladimir Gostevsky, Combat L - III
Podbrezova Cup, Slovakia, Ferdinand Nizner, Combat L - I
Podbrezova Cup, Slovakia, Dan Vyhnalik, Combat L - III
Belgian Open, Belgium, Malcolm Brown, Combat L - I
Belgian Open, Belgium, Simon Ferrier, Combat L - II
Spanish Open, Spain, Alexandre Giribet Marsa, Combat L - III
Triada Cup, Russia, Vladimir Leuskov, Combat L - I
Triada Cup, Russia, Anton Minsky, Combat L - II
Triada Cup, Russia, Artur Dzamihov, Combat L - III
French Open, France, Mario Alonzi, Combat L - II
Swiss Open, Switzerland, Christian Voiblet, Combat L-13 - II
Swiss Open, Switzerland, Richard Meier, Combat-2 - II
Slovenian Open, Slovenia, Peter Kejzar, Combat L - I
Slovenian Open, Slovenia, Primoz Gricar, Combat L-13 - II
Womens World Championship, USA, Natalia Khamlova, Combat L - III
European Championship, Croatia, Oleg Bondarchuk, Combat L - III
European Championship, Croatia, Primoz Gricar, Combat L-13 - III
Danish National, Denmark, Lars Bo Johansen, Combat L - I
Danish National, Denmark, Jesper Hassing, Combat-2 - II
Flytech Championship, USA, Oleg Bondarchuk, Combat L - I
Trofeo Montegrappa, Italy, Hans Kiefinger, Combat L - III
Governador Valadares, Brasil, Open Class, Carlos Niemeyer, Combat L - I
Governador Valadares, Brasil, National Competition (Advanced), Gilson dos Santos, Combat L - I
Governador Valadares, Brasil, National Competition (Advanced), Marcelo Moicano, Combat L - II
Governador Valadares, Brasil, National Competition (Beginners), Alexandre Lima, Combat L - I
Governador Valadares, Brasil, Regional Rio de Janeiro, Carlos Niemeyer, Combat L - I
Governador Valadares, Brasil, Regional Rio de Janeiro, Luiz Niemeyer, Combat L - II
US Open, USA, Oleg Bondarchuk, Combat L - I
New Zealand National, New Zealand, Mathew Barlow, Combat-2 - I
New Zealand National, New Zealand, Dave Newton, Combat L - II
New Zealand National, New Zealand, Shane McKay, Combat-2 - III
Grinenko Cup, Ukraine, Vladimir Shylo, Combat L - I
Grinenko Cup, Ukraine, Aleksey Sudak, Combat L - II
Grinenko Cup, Ukraine, Sergey Sergeyev, Combat L - III
Ukrainian Aerotowing Cup, Ukraine, Dmytriy Russov, Combat L - I
Ukrainian Aerotowing Cup, Ukraine, Sergey Sergeyev, Combat L - II
Ukrainian Aerotowing Cup, Ukraine, Ilya Tarassuk, Combat L - III
Ukrainian Open, Ukraine, Dmytriy Russov, Combat L - I
Ukrainian Open, Ukraine, Sergey Sergeyev, Combat L - II
Ukrainian Open, Ukraine, Ilya Tarassuk, Combat L - III


Trofeo Montegrappa, rigid wings class, Primoz Gricar, Phantom - II
German Open, Germany, rigid wings class, Primoz Gricar, Phantom - II